SoundCloud je unikátní hudební databází pro všechny

Hudba je něčím, co baví lidi dlouhá léta. Díky moderním technologiím si ji můžeme užívat v podstatě kdekoliv. Chytré telefony ve spojení s internetem jsou toho jasným důkazem. Jestliže v tomto směru cílíte nejenom na slavné, ale také ty méně známé interprety, bude Vás jistě zajímat projekt s výstižným názvem SoundCloud.

Jde o jedno obří hudební uložiště, kde se nachází přes 125 milionů skladeb převážně od začínajících umělců. Výjimkou však nejsou ani ti slavnější, jako je například Moby, Beck a Sonic Youth.

SoundCloud je celý zdarma

Na rozdíl od ostatních streamovacích služeb typu Deezer, Spotify, Apple Music a Amazon Music je SoundCloud bezplatný. Stačí Vám jednoduchá registrace a celý obsah řazený dle nejrůznějších žánrů a kritérií máte, jako na dlani. Vyhledávat zde můžete kapely, alba, skladby a podcasty.

Z původně neambiciózního projektu, který vznikl v roce 2007 v Berlíně vyrostl celosvětový online projekt obřích rozměrů. Toto uložiště mělo sloužit jen k výměně skladeb mezi menšími kapelami. Postupem času se však stalo uložištěm pro umělce z celého světa. Už v roce 2010 projekt oznámil jeden milion přispěvovatelů, kteří pochopitelně neustále přibývají.

Stahujte, hodnoťte a přehrávejte

Projekt SoundCloud milovníky různorodé hudby jen tak neomrzí. V první řadě to dokazuje například podpora všech nejznámějších platforem. Kromě webového prohlížeče v počítači je to také mobilní systém Android, iOS, ale také Sonos, Chromecast a Xbox One.

Tato online hudební databáze umožňuje přehrávat všechen uložený obsah, a to i po částech a zvukových stopách, kde jsou znázorněny vlny zvukového výstupu. Uložené skladby je možné stahovat nejčastěji ve formátu MP3. Kromě jiného se můžete stát i komentátory jednotlivých skladeb, čímž do značné míry podpoříte konkrétního interpreta.

SoundCloud, to jsou také nejrůznější remixy, coverové verze a alternativní hudba, na níž jen tak nikde nenarazíte. Možná právě proto stojí tato online distribuce hudby za zkoušku. Možná právě Vám přinese oblíbený každodenní poslech.

Publikováno: 27. 06. 2020

Kategorie: hudba

Autor: bozenanemcova

Tagy: hudební databáze | hudební nahrávky | SoundCloud | SoundCloud online