Smart TV mají své vlastní operační systémy

Jedinečný filmový zážitek Vám zprostředkuje řada zařízení. Je však pravdou, že Smart TV neboli chytré televize to díky velké úhlopříčce dokáží asi nejlépe. A zároveň se s nimi nemusíte ochuzovat o filmy online. Abyste mohli do takové televize instalovat příslušné aplikace a využívat dalších možností, musí být vybaveny operačním systémem.

Ano, i Smart TV má svůj systém, který se pochopitelně liší od toho počítačového a mobilního. Pojďme se s těmito systémy blíže seznámit.

Víte, jaký systém využívá Vaše Smart TV?

Vlastním operačním systémem se pyšní především televizory značky LG, Samsung a Panasonic. V případě výrobku LG je to systém s názvem WebOS. U Samsungu je využíván systém Tizen a Panasonic se pyšní řešením s názvem My Home Screen. Další známé firmy jako Sony a Philips vsadily na Android TV.

Co všechno přináší operační systém v televizi?

Když máte Smart TV s příslušným systémem, není to pouze internetová televize upotřebitelná skrze aplikaci, jíž máte k dispozici. Možností je v tomto směru více než dost. Tím asi funkčně nejbohatším je právě systém WebOS.

Během sledování filmu Vám umožní procházet nabídky, má vlastní internetový prohlížeč, předkládá bohaté stahování aplikací a v neposlední řadě podporuje i takové služby, jakými jsou Stream.cz, Voyo, YouTube a český Netflix. Naopak ve prospěch Android TV může hovořit podpora poměrně oblíbeného Kodi. Kromě jiného se dostanete také do obchodu Google Play, odkud lze stahovat řadu populárních aplikací a her, které jistě znáte z mobilních telefonů se systémem Android.

U chytré televize se systémem WebOS lze vypíchnout třeba přehledného průvodce Bean Bird pro méně zdatné uživatele. Ve většině případů zároveň platí, že v jednoduchosti je síla. Takže Smart TV se s vhodným systémem stane takovou Vaší multimediální studnicí, která Vám mimo jiné umožní i přehrávání filmů a seriálů z internetu. Smart TV je nezbytností pro každého filmového fanouška, o tom není žádných pochyb.

Publikováno: 01. 07. 2020

Kategorie: filmy a seriály

Autor: bozenanemcova

Tagy: Kodi | My Home Screen | Smart TV | Tizen | WebOS