Smart TV s vlastním operačním systémem.

Smart TV mají své vlastní operační systémy

Jedinečný filmový zážitek Vám zprostředkuje řada zařízení. Je však pravdou, že Smart TV neboli chytré televize to díky velké úhlopříčce dokáží asi nejlépe. A zároveň se s nimi nemusíte ochuzovat o filmy online. Abyste mohli do takové televize instalovat příslušné aplikace a využívat dalších možností, musí být vybaveny operačním systémem.

Ano, i Smart TV má svůj systém, který se pochopitelně liší od toho počítačového a mobilního. Pojďme se s těmito systémy blíže seznámit.

Víte, jaký systém využívá Vaše Smart TV?

Vlastním operačním systémem se pyšní především televizory značky LG, Samsung a Panasonic. V případě výrobku LG je to systém s názvem WebOS. U Samsungu je využíván systém Tizen a Panasonic se pyšní řešením s názvem My Home Screen. Další známé firmy jako Sony a Philips vsadily na Android TV.

Co všechno přináší operační systém v televizi?

Když máte Smart TV s příslušným systémem, není to pouze internetová televize upotřebitelná skrze aplikaci, jíž máte k dispozici. Možností je v tomto směru více než dost. Tím asi funkčně nejbohatším je právě systém WebOS.

Během sledování filmu Vám umožní procházet nabídky, má vlastní internetový prohlížeč, předkládá bohaté stahování aplikací a v neposlední řadě podporuje i takové služby, jakými jsou Stream.cz, Voyo, YouTube a český Netflix. Naopak ve prospěch Android TV může hovořit podpora poměrně oblíbeného Kodi. Kromě jiného se dostanete také do obchodu Google Play, odkud lze stahovat řadu populárních aplikací a her, které jistě znáte z mobilních telefonů se systémem Android.

U chytré televize se systémem WebOS lze vypíchnout třeba přehledného průvodce Bean Bird pro méně zdatné uživatele. Ve většině případů zároveň platí, že v jednoduchosti je síla. Takže Smart TV se s vhodným systémem stane takovou Vaší multimediální studnicí, která Vám mimo jiné umožní i přehrávání filmů a seriálů z internetu. Smart TV je nezbytností pro každého filmového fanouška, o tom není žádných pochyb.