Internetové televize nabízí sledování filmů a seriálů online

Na své oblíbené filmy a seriály se nemusíte dívat pouze v klasické televizi. Dnešní doba nabízí podstatně více možností. A právě jednou z nich jsou internetové televize. Díky tomu, že většina domácností disponujete připojením k internetu, je jejich dostupnost více něž snadná.

Ve své podstatě jde o digitální distribuci televizního obsahu, takže se k Vám dostane trochu jinou formou než pozemní vysílání nebo to satelitní. České internetové televize jsou vesměs podobnými produkty jako Netflix a jiné.

Co nabízí internetové televize?

Pokud se rozhodnete sledovat filmy a seriály tímto způsobem, získáte rozhodně mnohem více než při sledování pozemního vysílání. Je to například větší počet programů, z nichž velká spousta je v HD kvalitě. U internetové televize oceníte možnost zhlédnutí odvysílaných filmů nebo seriálů až sedm dní nazpět. Popřípadě dostanete prostor pro nahrání vybraného filmového trháku. U některého poskytovatele to bude 10 GB, u jiného neomezeně. Hodně záleží na tom, jaký balíček si měsíčně platíte.

U internetové televize se můžete těšit i na tlačítko Pauza, které využijete při online sledování jakéhokoliv filmu, seriálu či jiného pořadu. To je oproti klasické televizi velice milé přerušení. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

Televize tohoto typu nabízí pochopitelně i aplikace, které jsou součástí jak Smart televizorů, tak počítačů a chytrých telefonů. Díky tomu lze služby využívat na více zařízeních najednou.

Nejznámější poskytovatelé online televize

Na českém trhu lze samozřejmě vybírat z nejrůznějších subjektů nabízejících internetové televize.

  • O2
  • Telly
  • T-Mobile
  • Kuki
  • SledováníTV a další

Když se rozhodnete tento druh vysílání použít ve svém televizoru, nabízí se dvě možnosti. Buď skrze aplikaci nainstalovanou v TV nebo prostřednictvím přídavného set top boxu. Takové zařízení musí být vždy připojeno k internetu.

Jestliže patříte mezi milovníky filmů a nejrůznějších seriálů, je tohle jistě zajímavá volba a celkem povedené konkurenční řešení služeb typu Netflix, HBO Go, Amazon Video, Hulu a jiných.