Evernote, to jsou poznámky na tom správném místě

Každý z nás denně vytvoří nepřeberné množství poznámek. Povětšinou však spoustu důležitých informací zapomeneme, a to je škoda. Existují totiž nástroje, které umožňují zaznamenávat si nejrůznější nápady a důležité poznámky, v nichž můžete pohodlně vyhledávat. Jednou z nejznámějších aplikací tohoto typu je Evernote, jíž si v dnešním článku trochu více přiblížíme.

Evernote pro všechny platformy

Na úvod je třeba říci, že vzhledem k široké uživatelské základně se Evernote rozšířil v podstatě na všechny možné platformy. Stáhnout si ji můžete v podstatě na kterýkoliv operační systém. Od Windows, přes macOS až po Chrome OS. Výjimkou samozřejmě nejsou ani mobilní systémy iOS a Android. Svého času vznikla i verze pro BlackBerry a Windows Mobile.

Správa poznámek na vysoké úrovni

Aplikace Evernote umožňuje ukládání poznámek nejrůznějšího typu, ať už jsou to textové informace, hlasové nahrávky, videa, fotky, obrázky stažené z internetu, webové stránky a jiné. To by nebylo nic neobvyklého, avšak vývojáři tohoto softwaru vše kolem dotáhli k naprosté dokonalosti. Velký důraz je kladen na nejmenší detaily.

  • Propracovaná organizace a kategorizování poznámek.
  • Značkování prostřednictvím štítků.
  • Synchronizace mezi všemi zařízeními.
  • Sdílení nápadů a poznámek s ostatními uživateli.
  • Organizace do zápisníků.

Evernote je díky svým možnostem vhodným nástrojem nejenom pro každodenní užití. V rámci pracovního života stejně, jako třeba aplikace Trello, je to i pro organizování projektů.

Evernote Premium

Jak už to bývá u aplikací tohoto typu zvykem, existuje bezplatná verze s omezenými možnostmi a ta placená, která rozšiřuje využití Evernote o poznání více. Ať už je to neomezený počet synchronizovaných zařízení, hledání uvnitř dokumentů, digitální vizitky, komentování PDF souborů, přístup k poznámkám offline, poznámky zobrazené jako prezentace nebo velký prostor pro upload poznámek každý měsíc.

Tato aplikace ve své podstatě nahradí část Vaší mozkové kapacity, jíž můžete uvolnit pro jiné věci. S Evernote si už nemusíte pamatovat spoustu nápadů a informací různého typu. Jednoduše si je poznamenáte.

Publikováno: 15. 06. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: bozenanemcova

Tagy: aplikace Evernote | Evernote | poznámky | poznámky Evernote