Amazon Prime je moderní placená videotéka

Jestliže patříte mezi milovníky filmů libovolného žánru, nemusíte se v dnešní době spoléhat pouze na klasické televizní vysílání nebo na internetové televize. Předplatit si lze různé online videotéky, mezi které patří známý Netflix a HBO. My Vám nyní představíme jejich dalšího konkurenta, jímž je Amazon Prime. Mezi uživateli možná není tak známý, nabízí však zajímavý obsah.

  • Služba vznikla pod záštitou společnosti Amazon.
  • Dostupná je i v České republice.
  • Kromě filmů jsou prezentovány také seriály.

Historie služby Amazon Prime

Amazon Prime je streamovací služba, která spatřila světlo světa v roce 2006. To znamená, že oproti své konkurenci má za sebou jistou historii. Pakliže chcete vědět, kdy byly spuštěny ostatní služby tohoto typu, vyčtete to z tabulky uvedené níže.

SlužbaDatum spuštění
Netflix1997
HBO GO2010
Apple TV+2009
Nova Voyo2014
Kdy přišly na trh konkurenti této streamovací služby?

V době spuštění šlo o videotéku s názvem Amazon Unbox, skrze níž jste si mohli pořídit filmové tituly na DVD a Blu-Ray discích.

Co všechno nabízí streamovací služba?

Tato novodobá videotéka je dostupná celosvětově, kromě čínského trhu, Severní Koreji, Sýrie a Íránu. Po určitém čase od spuštění následoval Amazon své konkurenty. To znamená, že se nezaměřoval pouze na nabídku celovečerních filmů a seriálů z libovolné produkce. Soustředil se také na vlastní tvorbu, která začala vznikat pod značkou Amazon Originals.

Amazon Prime v České republice

I když má Amazon Prime v rámci celosvětového měřítka poměrně dlouhou historii, v České republice jej lze označit za nováčka. Služba zde byla spuštěna v roce 2016. Vybírat si můžete z více, jak 750 filmových titulů. Je pravdou, že drtivá většina z nich je v originálním, tedy povětšinou v anglickém jazyce. Poslední dobou ovšem přibývá stále větší zastoupení filmů s českými titulky, popřípadě s českým dabingem. V jejich případě lze ale hovořit o desítkách. To nic nemění na tom, že Amazon zkrátka má lačnému a náročnému divákovi co nabídnout.