WhatsApp můžete stáhnout nejenom na mobil, ale i na počítač

Aplikace WhatsApp je známá asi každému, kdo rád komunikuje se svými přáteli a chce k tomu využívat ten nejvhodnější komunikační nástroj. Do nedávné doby byla k dispozici pouze mobilní verze tohoto komunikátoru. V současnosti už máte možnost stáhnout si aplikaci pro stolní počítač nebo notebook.

WhatsApp je totiž dostupný také pro operační systémy Windows a macOS, takže nic Vám nebrání v tom, být se svými přáteli, rodinou a pracovními partnery online i v okamžiku, kdy sedíte u počítače a nemáte mobilní telefon po ruce.

WhatsApp toho nabízí více než dost

Tato aplikace je založena primárně na jednoduchosti. Snadné a spolehlivé posílání zpráv je v tomto případě naprostým základem. Navíc zprávy jsou posílány zcela zdarma, stačí Vám k tomu připojení k internetu. Využívat v tomto směru můžete i skupinových chatů, kdy komunikujete s více lidmi najednou.

WhatsApp stejně, jako ostatní bezplatné aplikace tohoto typu nabízí možnost hovorů. A to nejenom těch audio, ale také video. Posílat si můžete fotografie i dokumenty. To vše je možné následně sdílet.

Komunikace na počítači

Když si stáhnete aplikaci WhatsApp pro stolní počítač, pak můžete v dané konverzaci pokračovat klidně tam. Všechny chaty jsou pod daným účtem ukládány a synchronizovány. Zobrazit si tak můžete přehledné a velké komunikační rozhraní, kde uvidíte to samé, jako na mobilním telefonu.

Bezpečnost na prvním místě

Předností tohoto populárního komunikátoru je důraz kladený na bezpečnost. Když budete používat WhatsApp, můžete si být jisti, že hovory a posílané zprávy jsou šifrované, takže nikdo nebude kontrolovat a omezovat svobodu Vašeho slova. Posílané zprávy se neukládají na žádných serverech. Ostatně sama aplikace obsahuje sekci šifrování, kde se můžete přesvědčit o tom, co všechno je šifrováno a důkladně zabezpečeno.

WhatsApp je bezpochyby náhradou za běžné esemeskové aplikace v mobilních telefonech či tabletech a zároveň silným konkurentem počítačových komunikátorů. Jeho uživatelská základna je po světě opravdu masivní.

Publikováno: 08. 06. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: bozenanemcova

Tagy: aplikace WhatsApp | mobilní aplikace | WhatsApp | WhatsApp pro počítač