Travian je strategií, která Vás pohltí na hodně dlouho

Když se rozhodnete zkrátit si svůj volný čas hraním her nebo si užít pořádnou zábavu, nemusí to být pouze díky klasickým hrám. Využít můžete také ty online, které běží v internetovém prohlížeči. Jednou z takových je populární Travian. Ten pochází z Německa a svou úspěšnou éru započal v roce 2004. O dva roky později se možnost hry nabídla i českým hráčům.

Travian nabízí budování, souboje a okupování

Travian si získal velkou hráčskou základnu především samotným příběhem. Na počátku všeho je možné zvolit si jeden ze tří národů. Už to je poměrně zásadní rozhodnutí, protože každý národ má své výhody a nevýhody, jež Vás budou doprovázet po zbytek hry.

Hlavním tématem Travianu je budování vesnic, těžba potřebných surovin, stavění kasáren a ostatních nemovitostí, které umožňují provádět například výzkumy. Na velké mapě hrají tisíce dalších hráčů, s nimiž budete následně soupeřit, okrádat vojenské družiny a ničit. Zakládat lze zároveň nové vesnice a tím pádem rozšiřovat své území a posilovat moc.

Travian je také o kooperaci, aliancích a dohodách mezi ostatními hráči. Tohle všechno dělá z online hry opravdu hráčský klenot přinášející spoustu možností. Do jisté míry lze tento koncept hry přirovnat například k legendární hře The Settlers.

Tavian je zábava na delší dobu

Online hra Travian se od těch klasických liší tím, že v ní ubíhá čas určitým tempem. To znamená, že když chcete něco postavit, vyrobit nebo vycvičit armádu, bude to trvat odpovídající dobu. Tu lze zkrátit snad pouze tím, že budete do hry investovat vlastní peníze. Tyto časové intervaly se týkají také přesunů vojska a ostatních činností.

Travian je zkrátka zábavou na hodně dlouhou dobu. Pokud byste si ji chtěli zkrátit, je možné využít některý z rychlejších herních serverů. Díky tomu, že se Travian hraje online, můžete se mu věnovat nejenom na svém stolním počítači, ale také na tabletu nebo chytrém telefonu.

Publikováno: 17. 06. 2020

Kategorie: hry

Autor: bozenanemcova

Tagy: online hra | strategie | Travian | Travian online