Rolling Stones září novými Hackney Diamonds!

Rolling Stones Hackney Diamonds

Nové album Rolling Stones

Po dlouhých šesti letech se legendární rockeři Rolling Stones vracejí s novým studiovým albem s názvem "Hackney Diamonds". Album, které spatří světlo světa 20. října 2023, je prvním počinem kapely od alba "Blue & Lonesome" z roku 2016 a zároveň prvním albem s originální tvorbou od "A Bigger Bang" z roku 2005. Nahrávání alba probíhalo v různých studiích po celém světě, včetně New Yorku, Los Angeles a Londýna.

"Hackney Diamonds" slibuje návrat ke kořenům rock'n'rollu, kterým Rolling Stones prosluli. Fanoušci se mohou těšit na dvanáct nových skladeb, které se nesou v duchu klasického zvuku kapely s moderním nádechem. První singl z alba, "Angry", byl představen 6. září 2023 a okamžitě si získal pozornost médií i fanoušků.

Na albu se kromě Micka Jaggera, Keitha Richardse a Ronnieho Wooda podílel i dlouholetý spolupracovník kapely, producent Don Was. "Hackney Diamonds" je tak bezpochyby událostí roku pro všechny fanoušky rockové hudby a důkazem toho, že Rolling Stones i po šesti dekádách na scéně neztrácejí nic ze své energie a kreativity.

První album po 18 letech

Po dlouhých osmnácti letech se legendární The Rolling Stones vracejí s novým studiovým albem "Hackney Diamonds", které spatří světlo světa v říjnu. Album, nahrávané v několika studiích po celém světě, včetně Los Angeles, Londýna a Baham, slibuje návrat ke kořenům kapely s nezaměnitelným zvukem, který je proslavil. Fanoušci se můžou těšit na směs rock'n'rollu, blues a energických skladeb, které charakterizují tvorbu The Rolling Stones. Album "Hackney Diamonds" je prvním počinem kapely od smrti bubeníka Charlieho Wattse v roce 2021. Jeho nepřítomnost je citelná, ale zbylí členové kapely, Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood, slibují, že album bude důstojným pokračováním jejich hudebního odkazu.

Hackney Diamonds, to je syrová energie The Rolling Stones v novém tisíciletí. Je to album, které dokazuje, že i po šedesáti letech na scéně mají stále co říct.

Eduard Dvořák

Hackney Diamonds: Co víme?

Rolling Stones, legendární rockeři, konečně po 18 letech ohlásili nové studiové album. Jmenuje se „Hackney Diamonds“ a vyjde 20. října. Album je prvním počinem od smrti bubeníka Charlieho Wattse v roce 2021. Nahrávání probíhalo na různých místech po celém světě, včetně Los Angeles, Londýna a na Bahamách. Na albu se objeví i dva hosté – Paul McCartney a Stevie Wonder. „Hackney Diamonds“ slibuje návrat ke kořenům Rolling Stones s důrazem na kytarový zvuk. Fanoušci se můžou těšit na 12 nových skladeb, které kapela nahrála s producentem Andrewem Wattem, synem Charlieho Wattse. První singl z alba, „Angry“, byl představen 6. září spolu s videoklipem, ve kterém hraje herečka Sydney Sweeney.

rolling stones hackney diamonds

První singl: Angry

Angry“ je první ochutnávkou z nového alba The Rolling Stones „Hackney Diamonds“, které vychází po dlouhých 18 letech. Energická skladba, v níž Jagger zpívá o hněvu a frustraci, je typickou ukázkou rock'n'rollové energie, kterou kapela proslula. Videoklip k singlu režíroval Francois Rousselet, který má na kontě spolupráci s hvězdami jako Madonna nebo The Weeknd. Hlavní roli si ve videu zahrála herečka Sydney Sweeney, známá ze seriálů „Euphoria“ a „The White Lotus“.

Srovnání alb Rolling Stones
Vlastnost Hackney Diamonds Blue & Lonesome
Rok vydání 2023 2016
Typ alba Studiové album Studiové album

Hackney Diamonds“ je první studiové album The Rolling Stones od roku 2005, kdy vyšlo „A Bigger Bang“. Na albu se objeví celkem 12 skladeb, včetně balady „Sweet Sounds of Heaven“ s hostujícím Stevie Wonderem na klávesy. Album bylo nahráváno v různých studiích po celém světě, včetně Londýna, Los Angeles a na Bahamách.

Fanoušci i hudební kritici netrpělivě očekávají vydání „Hackney Diamonds“, které slibuje návrat The Rolling Stones ke kořenům rock'n'rollu.

Spolupráce s hvězdami

Na albu "Hackney Diamonds", prvním studiovém počítku Rolling Stones po dlouhých 18 letech, se kapela neostýchala přizvat si ke spolupráci hvězdnou sestavu hudebních legend. Mezi hosty se objevuje například Lady Gaga, která propůjčila svůj hlas skladbě "Sweet Sound of Heaven". Její energický vokál dodává písni další rozměr a zdůrazňuje gospelové prvky, které jsou pro Rolling Stones typické.

Dalším z prominentních jmen je Stevie Wonder, jehož klávesy rozeznívají skladbu "Angry". Wonder, známý pro svou virtuozitu a nechybný cit pro melodii, dodává písni hloubku a emotivní náboj. Jeho přítomnost na albu je pro fanoušky Rolling Stones i Stevieho Wondera opravdovým hudebním zážitkem.

Na albu se objevuje i Paul McCartney, baskytarista Beatles, který si zahrál na basovou kytaru ve skladbě "Live In The Heart Of Love". Jeho charakteristický styl hry dodává písni na dynamice a energii. Spolupráce s McCartneym je pro Rolling Stones splněným snem a dokazuje, že i po tolika letech na hudební scéně dokáží oslovit a inspirovat ty největší legendy.

rolling stones hackney diamonds

"Hackney Diamonds" je tak albem, které propojuje generace a hudební styly. Spolupráce s hvězdami jako Lady Gaga, Stevie Wonder a Paul McCartney dodává albu svěžest a originalitu, aniž by se Rolling Stones zpronevěřili svému charakteristickému zvuku.

Datum vydání a předobjednávky

Fanoušci po celém světě netrpělivě vyhlížejí "Hackney Diamonds", první album The Rolling Stones s originální tvorbou po dlouhých 18 letech. Kapela zatím oficiální datum vydání tají, ale držíme vám palce a bedlivě sledujeme veškeré novinky. Říká se, že by album mohlo vyjít už na podzim 2023, ale nic není jisté. Předobjednávky s největší pravděpodobností budou spuštěny ve stejný den, kdy bude oznámeno oficiální datum vydání. Doporučujeme sledovat oficiální stránky Rolling Stones a jejich profily na sociálních sítích, abyste si zajistili svůj kousek historie rock'n'rollu hned, jak to bude možné.

Reakce fanoušků a kritiků

Oznámení nového alba „Hackney Diamonds“, prvního studiového počinu Rolling Stones po dlouhých 18 letech, vyvolalo mezi fanoušky vlnu nadšení. Sociální sítě se zaplavily komentáři plnými očekávání a radosti. Mnozí fanouši vyjadřovali dojetí, že se dožívají dalšího alba od svých idolů a oceňovali, že kapela i přes pokročilý věk neztrácí energii a chuť tvořit. Někteří neváhali označit nadcházející album za událost roku a vyjádřili přesvědčení, že Rolling Stones opět potvrdí svůj status legendární kapely.

Reakce hudebních kritiků jsou zatím spíše zdrženlivé, čekají na zveřejnění singlu „Angry“. Očekávání jsou ale i v jejich případě velká. Většina z nich se shoduje, že Rolling Stones si svou reputací a historií nemohou dovolit vydat slabé album. Zaznívají i hlasy, které s napětím očekávají, jak se kapela popasuje se současným hudebním světem a zda se jim podaří oslovit i mladší generaci.

Turné k albu?

Fanoušci už netrpělivě vyhlížejí oznámení koncertních termínů. Zatím The Rolling Stones žádné plány na turné k albu Hackney Diamonds nepotvrdili. Vzhledem k věku členů kapely, zejména Micka Jaggera (80 let), Кита Ричардса (79 let) a Ronnieho Wooda (76 let), je otázkou, zda se rozsáhlého světového turné vůbec dočkají.

Je pravděpodobnější, že kapela zvolí komornější formát koncertů, případně se zaměří na vystoupení v rámci festivalů. Fanoušci spekulují o jednorázovém koncertu v Londýně, konkrétně v Hackney, podle kterého je album pojmenované. Nicméně, oficiální vyjádření The Rolling Stones zatím chybí.

rolling stones hackney diamonds

Zbývá nám jen doufat, že si legendární rockeři najdou způsob, jak nové album představit i naživo a dopřát fanouškům nezapomenutelný hudební zážitek.

Rolling Stones stále válí

Po dlouhých 18 letech se legendární Rolling Stones vracejí s novým studiovým albem "Hackney Diamonds", které spatří světlo světa 20. října. Album, nahrávané v několika studiích po celém světě, včetně Los Angeles, Londýna a Baham, slibuje návrat ke kořenům rock'n'rollu, jímž se kapela proslavila. Fanoušci se můžou těšit na dvanáct skladeb, které reflektují bohatou historii kapely a zároveň dokazují, že Rolling Stones stále mají co říct. Prvním singlem z alba je energická píseň "Angry", která dává jasně najevo, že Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood neztratili nic ze své syrové energie. Na albu se objeví i dvě skladby nahrané ještě s bubeníkem Charliem Wattsem před jeho smrtí v roce 2021. "Hackney Diamonds" je tak nejen oslavou rockové hudby, ale i dojemnou vzpomínkou na jednoho z nejvýraznějších bubeníků všech dob.

Legendy rocku se vrací

Po dlouhých třinácti letech se legendární The Rolling Stones vrací s novým studiovým albem "Hackney Diamonds", které spatří světlo světa 20. října. Kapela, která definovala rock'n'roll po generace, slibuje návrat ke svým kořenům a syrové energii, která je proslavila. Album "Hackney Diamonds" bude obsahovat dvanáct skladeb, které vznikaly v různých studiích po celém světě, včetně New Yorku, Los Angeles a Londýna. Na albu se podíleli i někteří speciální hosté, jejichž jména zatím zůstávají tajemstvím. První singl z alba, "Angry", byl představen světu 7. září a okamžitě si získal pozornost fanoušků i kritiků. Videoklip k singlu režírovala oceňovaná režisérka Francois Rousselet, která v minulosti spolupracovala s hvězdami jako Beyoncé a Harry Styles. V klipu se objevila i herečka Sydney Sweeney, známá ze seriálu "Euphoria". "Hackney Diamonds" je prvním studiovým albem The Rolling Stones od roku 2005, kdy vyšlo album "A Bigger Bang". Fanoušci po celém světě netrpělivě očekávají, čím je legendární kapela překvapí tentokrát.