Nejlepší RPG hry na PC: Tohle musíte hrát!

Nejlepší Rpg Hry Na Pc

Klasické RPG pecky

Zlatý věk RPG zrodil nespočet legend, které dodnes ovlivňují herní svět. Mezi nesmrtelné klasiky se řadí tituly jako Fallout 2, Baldur's Gate II: Shadows of Amn a Planescape: Torment. Tyto hry uchvátily hráče propracovanými světy, poutavými příběhy a nezapomenutelnými postavami. Fallout 2 nás zavedl do pustiny po jaderné apokalypse, kde jsme si sami razili cestu. Baldur's Gate II nás pohltil epickým příběhem plným magie a intrik. A Planescape: Torment nám nabídl filozofickou cestu za poznáním vlastní minulosti. Tyto hry nastavily laťku RPG žánru velmi vysoko a i dnes si je s radostí zahrajeme znovu.

Moderní RPG skvosty

Svět RPG her se neustále vyvíjí a s ním přichází i nová vlna moderních skvostů. Mezi ně patří například Disco Elysium, detektivní RPG s hlubokým příběhem a komplexními mechanikami. Dalším klenotem je Divinity: Original Sin 2, tahové RPG s propracovaným světem a taktickými souboji. Pro fanoušky japonských RPG her je tu Persona 5 Royal, stylová jRPG s poutavým příběhem a chytlavým soundtrackem. A nesmíme zapomenout ani na The Witcher 3: Wild Hunt, akční RPG s otevřeným světem a nezapomenutelnými postavami. Tyto hry dokazují, že žánr RPG je stále plný života a nabízí nezapomenutelné zážitky.

RPG pro nenáročné

Nechcete se ztrácet v komplikovaných herních systémech a nekonečných stromech dovedností? Hledáte RPG, které vás vtáhne do děje bez zbytečného studování pravidel? Pak jsou tu hry pro vás! "Příběhová" RPG staví na první místo poutavý příběh a přístupnost. Nečekejte tuny statistik a mikro-management inventáře. Místo toho se soustřeďte na prozkoumávání světa, budování vztahů s postavami a rozhodování, které ovlivní váš osud. Mezi oblíbené zástupce patří hry jako Life is Strange, Night in the Woods nebo What Remains of Edith Finch. Tyto hry nabízejí silné emocionální zážitky a skvěle se hodí pro hráče, kteří hledají odpočinkovou, ale zároveň působivou zábavu.

RPG s otevřeným světem

Hry na hrdiny s otevřeným světem (open world RPG) představují jeden z nejvíce fascinujících a pohlcujících herních žánrů vůbec. Na rozdíl od lineárních RPG, kde je hráč veden příběhem po předem dané trase, hry s otevřeným světem dávají hráčům svobodu jít kamkoli a dělat cokoli (téměř). Můžete se toulat po rozlehlých mapách, plnit vedlejší úkoly, sbírat předměty a budovat si vlastní příběh. Oblíbenými příklady open world RPG her jsou série The Elder Scrolls (Skyrim), The Witcher nebo hry od studia Rockstar Games jako Red Dead Redemption 2.

Tahové RPG strategie

Tahové RPG strategie představují specifický žánr počítačových her, který v sobě snoubí prvky tahových strategií a RPG. Hráči se obvykle ujímají role velitele, který řídí skupinu hrdinů s unikátními schopnostmi a vybavením. Boj probíhá tahově na rozdělené mapě, kde je důležité strategické myšlení a plánování. Hrdinové získávají zkušenosti, vylepšují své dovednosti a nacházejí mocnější výstroj. Oblíbenými zástupci tohoto žánru jsou série jako XCOM, Divinity: Original Sin nebo Banner Saga. Tyto hry nabízejí komplexní hratelnost, poutavé příběhy a propracované herní světy.

Akční RPG pro dobrodruhy

Akční RPG, žánr, který v sobě spojuje vzrušení z rychlých soubojů s hloubkou RPG systémů, si získal srdce mnoha hráčů. Od epických výprav za záchranou světa po osobní příběhy plné intrik a magie, akční RPG nabízí nepřeberné množství zážitků. Hráči se mohou těšit na propracované bojové systémy, které prověří jejich reflexy i taktické myšlení. Vylepšování postavy, objevování nových schopností a sbírání epické výbavy jsou jen třešničkou na dortu. Ať už dáváte přednost boji na blízko s mečem v ruce, nebo raději likvidujete nepřátele zpovzdálí pomocí magie, v akčním RPG si každý najde to své.

Budovatelské RPG s příběhem

V herním světě plném akčních stříleček a RPG her s fantasy tematikou je snadné přehlédnout klidnější a kreativnější žánr – budovatelské RPG s příběhem. Tyto hry kladou důraz na budování, rozvoj a správu vlastního světa, ať už se jedná o prosperující město, prosperující farmu nebo rušnou restauraci.

Na rozdíl od her zaměřených na boj a konflikt se budovatelské RPG zaměřují na strategické plánování, správu zdrojů a rozvoj vztahů s herními postavami. Příběh se často odvíjí prostřednictvím dialogů, úkolů a událostí, které jsou ovlivněny vašimi rozhodnutími a činy.

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: bozenanemcova

Tagy: nejlepší rpg hry na pc | nejlepší rpg hry pro počítač