Gugu Mbatha-Raw: Filmy a seriály, které musíte vidět

Gugu Mbatha-Raw Filmy A Pořady

Kráska a zvíře (2017)

V hrané verzi Disneyho klasiky Kráska a zvíře z roku 2017 si Gugu Mbatha-Raw nezahrála. Ve filmu, kde hlavní role ztvárnili Emma Watson a Dan Stevens, se objevují jiní talentovaní herci jako Luke Evans, Josh Gad, Kevin Kline a Ewan McGregor.

Gugu Mbatha-Raw je známá svými rolemi v jiných filmech a seriálech, například:

  • The Morning Show: Zde hraje hlavni roli po boku Jennifer Aniston a Reese Witherspoon.
  • Loki: V tomto seriálu od Marvelu ztvárňuje postavu Ravonny Renslayer.
  • The Cloverfield Paradox: V tomto sci-fi thrilleru hraje jednu z hlavních rolí.

Její filmografie je pestrá a zahrnuje širokou škálu žánrů, od romantických dramat po sci-fi.

Černobílý svět (2013)

V roce 2013 se Gugu Mbatha-Raw objevila v historickém dramatu "Černobílý svět" (Belle) v hlavní roli Dido Elizabeth Belle. Film vypráví skutečný příběh Dido, smíšené rasy ženy vychovávané jejím strýcem z otcovy strany, lordem Mansfieldem, a jeho manželkou v Anglii 18. století. Dido se potýká s rasovými předsudky a společenskými omezeními, zatímco její strýc, tehdejší nejvyšší soudce Anglie, se zabývá případem otrokářské lodi Zong. "Černobílý svět" byl kriticky i divácky dobře přijat a Gugu Mbatha-Raw za svůj výkon sklidila pochvalu za ztvárnění komplexní a inspirativní postavy Dido. Její výkon v tomto filmu pomohl upevnit její rostoucí popularitu a otevřel jí dveře k dalším významným rolím v Hollywoodu.

Concussion (2015)

V roce 2015 si Gugu Mbatha-Raw zahrála po boku Willa Smithe v životopisném dramatu "Concussion" ("Otřes mozku"). Film vypráví pravdivý příběh Dr. Benneta Omalu, nigerijského forenzního patologa, který objevil chronickou traumatickou encefalopatii (CTE), degenerativní onemocnění mozku, u bývalých hráčů amerického fotbalu.

Gugu ztvárnila roli Premy Mutiso, ženy, která se později stala Omaluovou manželkou. Její postava, keňská zdravotní sestra, poskytuje Omaluovi neocenitelnou emocionální podporu v jeho boji za odhalení pravdy o CTE a vzepření se NFL, která se snaží jeho výzkum zdiskreditovat.

"Concussion" byl důležitým filmem, který upozornil na závažný problém otřesů mozku v kontaktních sportech. Guguin výkon byl, i přes omezený prostor, který postava nabízela, silný a emotivní a dokázal, že je herečkou širokého rozsahu, která se neztratí ani po boku hollywoodských hvězd.

Miss Sloane (2016)

V politickém thrilleru "Miss Sloane" z roku 2016 se Gugu Mbatha-Raw neobjevuje. Film sleduje bezskrupulózní lobbistku Elizabeth Sloane (Jessica Chastain), která bojuje za zpřísnění zákonů o držení zbraní.

gugu mbatha-raw filmy a pořady

Gugu Mbatha-Raw je talentovaná britská herečka, která se proslavila rolemi v řadě filmů a seriálů. Mezi její nejznámější počiny patří:

The Morning Show (2019-současnost)

V seriálu The Morning Show (2019-současnost) od Apple TV+ se Gugu Mbatha-Raw nepředstavila. V tomto dramatickém seriálu, který nahlíží do zákulisí ranní televizní show, hrají hlavní role Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steve Carell.

Významné filmy a pořady s Gugu Mbatha-Raw
Název Rok Role Žánr
Belle 2013 Dido Elizabeth Belle Historické drama
Kód Enigmy 2014 Joan Clarke Historické drama, thriller
Black Mirror - San Junipero (epizoda) 2016 Kelly Sci-fi, drama
The Morning Show 2019-současnost Hannah Shoenfeld Drama

Gugu Mbatha-Raw je známá svými rolemi v jiných filmech a seriálech, jako je například historické drama Belle (2013), sci-fi Černé zrcadlo (2011-současnost) nebo romantické drama Beyond the Lights (2014).

Loki (2021)

Gugu Mbatha-Raw, známá pro své role v "The Morning Show" a "Belle", se objevila i v marvelovském seriálu "Loki" po boku Toma Hiddlestona. Zde ztvárnila Ravyonnu Renslayer, soudkyni Úřadu pro časové odchylky (TVA), která má za úkol udržovat posvátnou časovou osu. Její postava je komplexní a plná tajemství, což Mbatha-Raw mistrně ztvárňuje s elegancí a silou. "Loki" se stal hitem a fanoušci si oblíbili i Renslayer, která se objevila i v druhé sérii. Mezi další významné projekty Gugu Mbatha-Raw patří "Black Mirror", "The Cloverfield Paradox" a "Misbehaviour". Její talent a charisma z ní dělají jednu z nejzajímavějších hereček současnosti a my se můžeme těšit na další její role.

The Cloverfield Paradox (2018)

Come Away (2020)

Gugu Mbatha-Raw, známá pro své role v "The Morning Show" a "Loki", zazářila i ve fantasy filmu "Come Away" z roku 2020. Film, ve kterém si zahrála po boku Davida Oyelowa, představuje jedinečný pohled na klasické příběhy Petra Pana a Alenky v říši divů. Mbatha-Raw ztvárnila matku obou pohádkových postav, která se snaží vyrovnat s tragickou ztrátou a zároveň ochránit své děti před krutou realitou. Její výkon byl kritiky chválen pro hloubku emocí a zranitelnost, kterou do role vnesla. "Come Away" sice nezaznamenal kasovní trhák, ale pro Mbatha-Raw znamenal další krok v její pestré a úspěšné kariéře.

gugu mbatha-raw filmy a pořady

Motherless Brooklyn (2019)

Gugu Mbatha-Raw, známá pro role v filmech jako "Kráska prokletá" a "Concussion", zazářila i v kriminálním dramatu "Motherless Brooklyn" z roku 2019. Film, režírovaný a produkovaný Edwardem Nortonem, sleduje soukromého detektiva Lionela Essroga (Norton), který trpí Touretteovým syndromem, při jeho snaze o odhalení vraždy svého mentora. Mbatha-Raw hraje Lauru Rose, aktivistku bojující proti bezohlednému developerovi Mosesu Randolphovi (Alec Baldwin).

Laura se stává klíčovou postavou v Lionelově vyšetřování, které ho zavede do světa korupce a zneužívání moci v poválečném New Yorku. Mbatha-Raw v roli Laury Rose podává silný a emotivní výkon, který dodává filmu další vrstvu napětí a hloubky. Její chemie s Nortonem na plátně je hmatatelná a jejich společné scény patří k těm nejlepším ve filmu.

Summerland (2020)

Gugu Mbatha-Raw, herečka s neuvěřitelným rozsahem a charismatem, si podmanila publikum v řadě filmů a seriálů. V roce 2020 zazářila v dojemném filmu "Summerland", kde ztvárnila Alicii, tajemnou ženu, která se během druhé světové války objeví na prahu osamělé spisovatelky Alice (Gemma Arterton). Film, zasazený do malebné krajiny jižní Anglie, je dojemným příběhem o lásce, ztrátě a síle lidského ducha. Mbatha-Raw v roli Alicie září a s jemností a hloubkou vykresluje postavu, která skrývá bolestnou minulost. Její chemie s Arterton je hmatatelná a dodává filmu další vrstvu emocí. "Summerland" je filmem, který vás chytne za srdce a nepustí ještě dlouho po skončení titulků.