Google.cz

Vyhledávač Google.cz je znám bezpochyby každému. Jeho historie se začala psát v roce 1998, respektive na podzim 1997. Z malého projektu nakonec vznikla společnost Google.com těch největších rozměrů, jejíž zastoupení je po celém světě. Google vyhledávač si svými algoritmy a nástroji podmanil v podstatě každého. Právě na internetové adrese www.google.cz se můžete přesvědčit o tom, jak snadné je dostat se k požadovaným výsledkům. Google.cz během několika let překonal všechny ostatní vyhledávače. Dnes je Google.com na pomyslném vrcholu a jen tak jej nikdo nesundá.

V souvislosti s vyhledávačem www.google.com je třeba zmínit dvě slavná jména. Jsou to Larry Page a Sergey Brin. Tvůrci Google.cz a ti, kdo stáli u jeho zrodu. Jeho vývoj pak nabral na obrátkách. S www.google.cz se pojí pojem PageRank, promyšlené indexování stránek a mnohé další. Jestliže chcete na www.google.com najít opravdu to, co potřebujete, hodí se Vám několik praktických tipů. Naučíme Vás, jak se stát mistrem Google.cz. Budete tím, kdo najde přesné výsledky během krátkého času. Google vyhledávač si jednoduše podmaníte.

Začněte stažením Google Chrome

Jestliže chcete Google.com využívat na plné obrátky, možná byste si měli stáhnout jeho internetový prohlížeč. Ten nese název Google Chrome. Jeho stažení lze provést snadno. Napište do vyhledávání Google Chrome download. Aplikace pak nahradí Váš výchozí prohlížeč v počítači. Prohlížeč od Google.cz můžete mít ostatně také v mobilním telefonu. Uvidíte sami, že hledání na www.google.cz bude o mnoho snazší. V prohlížeči si stránku www.google.cz nastavte jako výchozí a máte po starostech.

V souvislosti s tímto prohlížečem se snadno dostanete i k jiným službám na www.google.com. Bude to například známý a oblíbený e-mailový klient Google Mail. Pokud budete potřebovat, můžete skrze něj ovládat svoje Google Fotky. Na adrese www.google.cz budete mít ale dostupné i mnohé další. Co byste řekli na rychlou správu dokumentů prostřednictvím Google Disk? Ano, i to je možné. Nyní se tedy pojďme podívat na to, jak se můžete stát mistry hledání na www.google.com.

www.google.cz

Jak používat vyhledávač Google.cz?

V první řadě je vhodné zmínit, že Google neslouží pouze k vyhledávání textových informací. Naprostou samozřejmostí jsou také Google Obrázky. I k těm se na internetové stránce www.google.cz dostanete velice snadno a rychle. Základem všeho je hledání slov, nikoliv celých vět. Na Google.cz stačí napsat výraz, třeba v kombinaci s místem situování a výsledek je na světě. Na www.google.cz můžete mimo jiného hledat i za pomoci hlasu. Google.com si poradí také s jinými informacemi než pouze s těmi textovými.

V případě Googlu si nemusíte lámat hlavu s překlepy nebo pravopisem. Google vyhledávač je v tomto směru natolik chytrý, že vše opraví za Vás. Ve vyhledávači www.google.cz pohodlně najdete informace o počasí, sportu, ale i rychlá fakta ze světa. Mezi bonusové věci patří například převod jednotek na www.google.com. Zkrátka cokoliv se Vám zlíbí. Abychom uvedli komplexní informace, Google bez problému najde i letenky, zboží v obchodě nebo cizojazyčná slovíčka.

Slovník Google Translator

Právě službě Google Překladač je třeba věnovat jistou pozornost. Díky tomuto nástroji Google.cz přináší uživatelům revoluční a rychlé překlady. Když cokoliv hledáte na www.google.cz, ve své podstatě nemusíte umět cizí jazyk. Google.com všechno přeloží za Vás. Stačí jen zvolit vstupní a výstupní jazyk. Google.cz své služby dotáhl k takové dokonalosti, že umí cizí jazyk i dobře rozeznat. Překlad vět Google je díky tomu bezkonkurenční službou oproti jiným.

A pokud si myslíte, že zrovna Vámi požadovaný exotický jazyk na www.google.cz nenajdete, pak jste značně na omylu. Google překlad je prezentován ve více jak stovce jazyků. Když budete mít zájem, Google.cz Vám bez sebemenšího problému přeloží i dlouhé psané texty nebo celé dokumenty. A to vše s možností pustit si výslovnost od rodilých mluvčích. Google Translate může být i praktickým doplňkem zmiňovaného prohlížeče. Tím pádem Google.cz posouvá své služby zase o kousek dál.

Vyhledávač Google

Google.cz jako pracovní nástroj

Google.com lze vnímat jako nepostradatelného pomocníka při každodenní návštěvě internetu. Dokazují to speciální služby na www.google.cz. Ty jsou věnovány třeba studentům a učitelům. Na mysli máme řešení zvané Google Classroom. Díky němu mohou učitelé úkolovat své žáky. A to velice snadno, rychle a přehledně. Na www.google.com se můžete přesvědčit o tom, že nabízené služby jsou vhodné nejenom pro domácnosti, ale i pro komerční segment. Právě pro něj Google.cz připravil speciální placené produkty. Stačí se podívat na www.google.cz.

V souvislosti s vyhledáváním na Google zmíníme další věci, které mohou přijít vhod. Pokud chcete vyhledávat v odborných textech, zvolte si Google Scholer. Pro každodenní práci na www.google.cz se Vám mohou hodit i ostatní produkty od této americké společnosti. Jestliže využíváte mobilních zařízení se systémem Android, pak zvolte Google Play. Jde o speciální obchod, v němž budete mít k dispozici aplikace, ale také hry pro zábavu. Z Google.com lze udělat skutečně skvělého pomocníka při práci, zábavě a organizaci drahocenného času. O tom se můžete přesvědčit na www.google.com.

Google Gmail pro správu e-mailů

O internetové a v podstatě i mobilní kanceláři vypovídá Google Email. Klient vhodný pro soukromé a pracovní věci. Po přihlášení na www.google.cz se můžete podívat, co všechno máte po ruce. Google.cz v tomto směru předkládá nástroje jako kalendář, poznámky, úkoly a mnohé další. Takže skvělá organizace času na www.google.com. To platí jak pro počítačovou, tak mobilní verzi. Ať už se přihlásíte k účtu Google kdekoliv, vždy budete mít svá cenná data při sobě. Synchronizovat lze i položky prohlížeče Chrome. Google.com je rozhodně mocným nástrojem.

Google Gmail funguje s POP3 a SMTP. Google zapracoval také na tom, že e-mailový klient umí dokonale odchytávat nevyžádanou poštu. Na www.google.cz dokonce můžete poslat e-mail se zpožděním, až to bude vhodné. Když naopak na www.google.com odešlete e-mail, lze jej během krátké chvíle vrátit zpět. Navštivte internetový vyhledávač www.google.cz a o těchto vymoženostech se přesvědčte na vlastní kůži.

Google Mapy jako příjemný bonus

O vyhledávači Google.cz toho bylo napsáno už dost. Přesto by měla padnout zmínka ještě o jedné službě nacházející se na www.google.cz. Jsou to mapové podklady, které Google.com zvládá na výbornou. Přesvědčit se o tom můžete prostřednictvím služby s názvem Google Mapy. Ta slouží nejenom k zobrazení konkrétního místa na mapě. Google Maps fungují dokonale hlavně při navigaci na dané místo. A to třeba jako aplikace v mobilním telefonu. Google vyhledávač tak myslí i na cestovatele. Když si nainstalujete mapy od Google.cz, pak Vás s největší pravděpodobností nezastaví žádná kolona.

Navštivte www.google.cz a užijte si ještě jeden unikátní online nástroj. V souvislosti s cestováním je to Google Earth. Ten umožňuje nahlédnout na celou zeměkouli. Google.cz Vám dokáže přiblížit jakékoliv místo na planetě z ptačí perspektivy. To ostatně uvidíte na www.google.cz. Může to být exotická destinace, ale i okolní stát. Google.com nedělá žádné rozdíly. A víte, co je dobré? Tuto službu Google.cz nabízí zcela bezplatně. Na www.google.cz za ní nezaplatíte ani korunu.

Nejčastější překlepy: Gogle, gogl, gogel, gugel gůgl, googel, gogle, gugel, gugle

Známé překlepy Google.cz

Na závěr se pojďme věnovat trochu odlehčenému tématu. Nebude to už samotný Google vyhledávač, nýbrž překlepy, s nimiž se při psaní výrazu Google nejčastěji setkáte. Je to třeba gogle. Hodně známý je překlep gogel. Něco podobného může vzniknout také v podání gogl. Mnohým lidem se stane, že píší Google téměř správně, jen se přehmátnou v jednom písmenku. Pak je to googel. Nebo naopak něco zapomenou napsat – googl.

Další chyby uživatelé dělají v tom, že píší to, co říkají. Typicky je to gůgl. Popřípadě jeho zkrácená verze gugl. Za zmínku stojí i gugel. A aby toho nebylo opravdu málo, tak doplníme výraz gugle. Je pravdou, že slova jako gogle sice nejsou psaná dobře, na internetu Vás ale přivedou k tomu ideálnímu vyhledávači. Tedy na adresu www.google.com. To platí i pro gogl. Anebo hodně používané slovo gogel. Většina lidí si však na to dává pozor, protože gůgl asi nevypadá moc dobře. Natož, když napíšete googl. To samé platí pro googel. Místo gugl raději uvádějte správně Google.Ten pište také místo překlepu gugel.

Je zřejmé, že slova jako gugle a výše uvedená patří obecně k nejznámějším překlepům. Ještě více vede snad jenom gogle. Hned v závěsu je gugle. Nechybí pochopitelně ani známý překlep gugel. A již zmiňovaný do očí bijící gugl. Na takové výrazy ale raději zapomeňte. A pokud už se splete, tak jen trochu – gogel. Nebo ještě méně v podání googl.

Nutno podotknout, že překlepy typu gůgl a jim podobné budou pro pravidelné uživatele vyhledávače Google jen občasnou výjimkou. Stejně jako výraz psaný gogl. Překlepy obecně se týkají hlavně těch, kdo Google nevyužívají naplno. Vy však googel psát nemusíte. Přestaňte chybovat a raději se naučte správnou verzi, jíž je Google. Tak to má být.

Publikováno: 18. 06. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: bozenanemcova

Tagy: Google vyhledávač | Google.com | Google.cz | www.google.com | www.google.cz