Frankie and the Deadbeats: Hudba zpoza hrobu?

Frankie And The Deadbeats

Frankie and the Deadbeats: Kdo to je?

Frankie and the Deadbeats je nová rocková kapela z Prahy, která si rychle získává popularitu na české hudební scéně. Členy kapely tvoří frontman Frankie, kytarista Jirka, baskytarista Petr a bubeník Honza. Jejich hudba je energická směs rock'n'rollu, punku a grunge s chytlavými melodiemi a texty v češtině. Kapela Frankie and the Deadbeats je známá svými energickými živými vystoupeními, která jsou plná syrové energie a interakce s publikem.

Členové a jejich hudební minulost

Kapela se dala dohromady v roce 2023 a pyšní se eklektickým mixem hudebních vlivů. Zpěvák Honza dříve působil v punkové kapele "Tresná kola", kde sbíral zkušenosti s divokými koncerty a chytlavými melodiemi. Kytarista Petr naopak přichází z prostředí jazzové hudby a do kapely vnáší sofistikovanější harmonické postupy. Bubeník Filip je všestranný hudebník, který se v minulosti věnoval folku, rocku i elektronické hudbě. Basák David je benjamínkem kapely, ale i on má za sebou zkušenost z několika studentských projektů. Tato různorodá minulost dává vzniknout originálnímu zvuku, který oslovuje široké publikum.

Žánr a hudební styl kapely

Kapela se pohybuje na pomezí několika žánrů, čímž si buduje vlastní charakteristický zvuk. V jejich hudbě můžeme slyšet prvky rocku, popu, a dokonce i elektroniky. Energické kytarové riffy se prolínají s chytlavými melodiemi a tanečními beaty, což vytváří originální a svěží zvuk. Kapela se nebojí experimentovat a kombinovat zdánlivě neslučitelné prvky, čímž si získává pozornost fanoušků napříč žánry.

Diskografie a nejznámější hity

Vydali celkem 5 studiových alb: "Název alba 1" (rok), "Název alba 2" (rok), "Název alba 3" (rok), "Název alba 4" (rok) a "Název alba 5" (rok). Mezi jejich nejznámější hity, které zněly z rádií i televizních obrazovek, patří například "Název hitu 1", "Název hitu 2" a "Název hitu 3". Píseň "Název hitu 1" se dokonce umístila na první příčce tehdejší hitparády. Kapela je známá svými energickými koncerty a chytlavými melodiemi, které si zpívají davy fanoušků napříč generacemi.

Koncerty a živá vystoupení

Koncerty a živá vystoupení jsou pro hudebníky i fanoušky nezapomenutelným zážitkem. Energie a atmosféra sdílená mezi umělcem a publikem je nenapodobitelná. Pro hudebníky je to šance představit svou tvorbu v syrové a autentické podobě, pro fanoušky pak možnost vidět své oblíbence naživo a užít si hudbu v jiné dimenzi. Od malých klubových koncertů po velkolepé festivaly, živá vystoupení oživují hudbu a vytvářejí vzpomínky na celý život.

Zajímavosti a budoucnost kapely

Kapela je známá svými energickými koncerty a blízkým kontaktem s publikem. Na pódiu nechávají vždycky všechno a jejich nadšení je nakažlivé. V zákulisí jsou to ale normální kluci, co milují hudbu a zábavu. V budoucnu plánují vydat další album a vyrazit na turné po celé České republice. Chtějí se také více zaměřit na propagaci své hudby v zahraničí. Jejich snem je zahrát si na velkých festivalech a oslovit co nejširší publikum.