Filmy zdarma běžící na Smart TV.

Filmy zdarma lze legálně sledovat také na internetu

Sledování filmů a seriálů patří k velice oblíbeným každodenním činnostem. Ne každý se však přiklání k placeným službám. Jestliže zrovna nepatříte mezi ty, kdo chtějí vykrádat filmový materiál na internetu, jistě Vás potěší seznam několika portálů, kde filmy zdarma nabízí.

Začněte u české tvorby

Bezplatné předkládá například Česká televize. Dostat se k nim můžete prostřednictvím internetového projektu iVysílání.cz, kde jsou k vidění jak filmy, tak seriály, pořady nejrůznějšího typu a dokumentární filmy. Tvorba ČT, která už někdy byla odvysílána na televizních stanicích ČT1, ČT2 a dalších.

Něco obdobného prezentuje také Prima Play. Po registraci máte k dispozici filmy zadarmo a seriály odvysílané na televizních stanicích Prima, ať už je to Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima MAX a jiné. Nezaostává ani další komerční televize NOVA. Ta nabízí službu NOVA VOYO, kde lze v databázi najít filmy zdarma v počtu přesahujícím dva tisíce titulů. Nutno však podotknout, že zde narazíte na sedmidenní bezplatné období. Pak je služba placená.

Filmy zdarma v rámci zahraniční tvorby

Jestliže nedáváte při sledování filmů přednost pouze české tvorbě, ale také té zahraniční, hledejte jiné cesty pro filmy zdarma. Typickým příkladem je služba YouTube, kde ovšem objevíte spíše starší filmová díla, která již nepodléhají autorským právům. V opačném případě bezplatné filmy získáte s jistým omezením.

Dokazuje to například streamovací služba HBO GO, u níž platí zkušební lhůta v trvání sedmi dnů. Potom musíte bohužel začít platit. Mnohem delší prostor pro filmy zdarma Vám přinese zahraniční platforma Netflix, kde je zkušební doba dlouhá až třicet dní.

V případě zkušebních období pro sledování filmů online a zdarma existuje i řada dalších alternativ.

  • Apple TV+
  • Amazon Prime Video
  • O2 TV
  • Kuki TV
  • Sledování TV

Není pochyb o tom, že filmy zdarma můžete vidět i legální cestou, v některých případech se však musíte připravit na jistá omezení. Ta samozřejmě nemusí vyhovovat každému.