FIFA 16 hra: Co přináší nového?

Fifa 16 Hra

FIFA 16: Novinky a vylepšení

FIFA 16 přináší řadu novinek a vylepšení, díky kterým je hra realističtější a zábavnější než kdy dřív.

Jednou z největších novinek je přidání ženských reprezentačních týmů. Poprvé v historii série FIFA si tak můžete zahrát za Německo, USA, Francii a další ženské fotbalové velmoci.

Hra se také dočkala vylepšení v oblasti hratelnosti. Pohyb hráčů je plynulejší a realističtější a umělá inteligence soupeřů byla vylepšena. Díky tomu jsou zápasy v FIFA 16 napínavější a nepředvídatelnější.

Vylepšení se dočkala i grafika hry. Hráči jsou detailněji zpracovaní a stadiony vypadají realističtěji.

FIFA 16 také nabízí řadu nových herních režimů a funkcí. Mezi ty nejzajímavější patří režim FIFA Ultimate Team Draft, ve kterém si můžete sestavit svůj vlastní tým snů, a režim FUT Seasons, ve kterém se můžete utkat s ostatními hráči z celého světa.

Ať už jste zkušený veterán série FIFA, nebo úplný nováček, FIFA 16 vám zaručeně poskytne hodiny zábavy.

Herní režimy a možnosti

FIFA 16 přináší na trávník hromadu herních režimů a možností, ať už se chcete pustit do rychlého zápasu nebo se ponořit do hluboké kariéry. Pro sólové hráče je tu klasický režim Kariéra, kde se ujmete vedení klubu od A do Z. Nakupujete hráče, spravujete finance a snažíte se dosáhnout slávy v lize i pohárech. Novinkou ve FIFA 16 je možnost trénovat své hráče i mimo zápasy, čímž vylepšujete jejich statistiky a potenciál.

Pro ty, co touží po slávě na internetu, je tu FIFA Ultimate Team (FUT). V tomto režimu si budujete svůj vysněný tým nákupem a prodejem hráčů na virtuálním přestupovém trhu. Hraním zápasů a turnajů získáváte mince, za které si kupujete balíčky s kartami hráčů. FUT je návykový režim, který vás udrží v napětí celé hodiny.

Chcete si zahrát s kamarády? Žádný problém! FIFA 16 nabízí lokální i online multiplayer až pro 22 hráčů. Můžete si zahrát přátelský zápas, turnaj nebo se utkat v režimu Sezóny, kde bojujete o postup do vyšších lig. Ať už preferujete jakýkoliv herní styl, FIFA 16 vám má co nabídnout.

Grafika a prezentace

FIFA 16, to je fotbalový zážitek, který vás vtáhne do hry nejen hratelností, ale i vizuální stránkou. EA Sports si dali záležet, aby hráči na konzolích nové generace i PC dostali graficky ohromující podívanou.

Modely hráčů jsou detailnější než kdy dříve, s propracovanými obličeji, realistickými animacemi a věrnými pohyby. Dresy se s hráči pohybují přirozeně a reagují na každý jejich dotek. Tráva na hřišti vypadá neuvěřitelně živě a detailně, ať už hrajete za slunečného dne, nebo v dešti.

Atmosféra na stadionech je fantastická. Diváci působí živě, fandí svým týmům a reagují na dění na hřišti. Detaily jako blikající světla fotoaparátů nebo konfety po vstřeleném gólu dokreslují autentický zážitek ze zápasu.

FIFA 16 ale není jen o grafice. Prezentace hry je na špičkové úrovni. Menu je přehledné a intuitivní, komentář je poutavý a hudba k zápasům skvěle sedí.

Celkově vzato, FIFA 16 je po grafické i prezentační stránce vynikající hrou. Ať už jste fanoušci fotbalu, nebo jen hledáte vizuálně působivý herní zážitek, FIFA 16 vás nezklame.

Soundtrack a atmosféra

Soundtrack ve FIFA 16 je opět nabitý energií a hity od známých interpretů. Najdete tu pecky od Of Monsters and Men, Beck, Icona Pop a dalších. Hudba skvěle dokresluje atmosféru hry ať už brázdíte trávníky v režimu Kariéra, nebo bojujete o vítězství v online zápase.

Atmosféra na stadionech ve FIFA 16 je zase o kus realističtější. Diváci reagují na dění na hřišti s větší vervou a emocemi. Uslyšíte nové chorály, pokřiky a reakce na fauly, góly i důležité momenty v zápase. Pocit z hraní je tak intenzivnější a vtáhne vás do víru fotbalových emocí.

Herní engine a hratelnost

FIFA 16 přináší oproti předchozímu dílu několik vylepšení herního enginu, které se projevují na celkové hratelnosti. Fyzika míče doznala změn, díky čemuž jsou přihrávky a střely realističtější a méně předvídatelné. Hráči mají lepší kontrolu nad míčem v různých rychlostech a směrech, což umožňuje plynulejší driblink a celkově dynamičtější hru.

Vývojáři zapracovali také na umělé inteligenci, a to jak spoluhráčů, tak soupeřů. Spoluhráči se lépe pohybují v prostoru, nabízejí se do přihrávek a snaží se aktivněji zapojovat do útočných akcí. Soupeři zase kladou větší důraz na taktiku a reagují na herní situace chytřeji.

Změny se dotkly i obranné fáze hry. Obrana je v FIFA 16 náročnější a vyžaduje od hráčů větší preciznost a načasování. Skluzy a zákroky jsou riskantnější a snadno můžou skončit faulem. Důraz je kladen na poziční hru a předvídání soupeřových akcí.

Celkově lze říci, že FIFA 16 přináší evoluci hratelnosti, která je patrná v mnoha aspektech. Hra je realističtější, dynamičtější a náročnější, což ocení zejména zkušenější hráči.

Recenze a hodnocení FIFA 16

FIFA 16 dorazila a s ní i tradiční vlna nadšení i kritiky. Pojďme se podívat, co se povedlo a co by šlo vylepšit.

Hra FIFA 16 přináší několik novinek, z nichž nejvýraznější je bezpochyby přidání ženských týmů. Je to vítaná změna, která hře dodává na rozmanitosti a autenticitě. Hratelnost se dočkala menších úprav, které ji dělají o něco pomalejší a taktičtější než v předchozím ročníku. To ocení zejména zkušenější hráči, kteří si potrpí na promyšlenou hru. Graficky se hra drží vysokého standardu série a hráči i stadiony vypadají skvěle.

Co se týče kritiky, někteří hráči si stěžují na obtížnost hry, která je podle nich zbytečně vysoká. Dalším kamenem úrazu je umělá inteligence, která občas působí nekonzistentně. V neposlední řadě je třeba zmínit i mikrotransakce ve FIFA Ultimate Teamu, které jsou stále agresivnější.

Celkově vzato je FIFA 16 solidním přírůstkem do série, který přináší několik zajímavých novinek. Hráči, kteří očekávají revoluci, budou pravděpodobně zklamáni, ale fanoušci série si i tak přijdou na své.

Hodnocení:

Grafika: 9/10

Hratelnost: 8/10

Zvuk: 8/10

Obsah: 9/10

Celkově: 8.5/10

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: bozenanemcova

Tagy: fifa 16 hra | hra fifa 16