Bolt Aplikace: Váš Nový Parťák na Cesty

Bolt Aplikace

Co je Bolt aplikace

Aplikace Bolt je vaše komplexní řešení pro pohyb po městě a objednávání jídla. S dostupností ve více než 45 zemích a 400 městech po celém světě vám Bolt usnadňuje život.

Objednejte si jízdu během několika minut

Potřebujete se někam rychle dostat? Objednejte si jízdu s řidičem Bolt během několika minut. Zadejte místo vyzvednutí a cílovou destinaci a vyberte si z různých kategorií jízd, jako je Bolt (standardní), Comfort (pohodlnější auta), Protect (jízdy se zvýšeným důrazem na bezpečnost) nebo Green (ekologičtější varianty).

Prozkoumejte město na sdílené koloběžce

Prozkoumejte město stylově a ekologicky se sdílenými koloběžkami Bolt. Naše koloběžky jsou ideální pro krátké výlety po městě a představují cenově dostupnou alternativu k autům a MHD.

Užijte si doručení jídla až k vašim dveřím

Máte chuť na něco dobrého? S Bolt Food si můžete objednat jídlo z vašich oblíbených restaurací a nechat si ho doručit až k vašim dveřím. Už žádné vaření, jen relaxace a lahodné jídlo.

Stáhněte si aplikaci Bolt ještě dnes

Aplikace Bolt je k dispozici ke stažení zdarma pro zařízení se systémy iOS a Android. Stáhněte si ji ještě dnes a začněte jezdit, sdílet a objednávat!

Stažení a instalace

Stáhnout a nainstalovat aplikaci Bolt do vašeho chytrého telefonu je otázkou chvilky. Aplikace je dostupná pro operační systémy Android a iOS, takže si ji můžete stáhnout bez ohledu na to, jaký telefon máte. Pro Android stačí navštívit Obchod Play a vyhledat "Bolt". Pro iOS najdete aplikaci v App Storu pod stejným názvem. Po nalezení aplikace klikněte na tlačítko "Instalovat" a počkejte, než se aplikace stáhne a nainstaluje do vašeho telefonu. Celý proces by neměl trvat déle než pár minut v závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení. Po dokončení instalace stačí aplikaci otevřít a postupovat podle pokynů na obrazovce pro vytvoření účtu. K registraci budete potřebovat telefonní číslo a emailovou adresu. Jakmile máte účet vytvořený, můžete si objednat vaši první jízdu s Bolt.

Vytvoření účtu

Vytvoření účtu v aplikaci Bolt je rychlé a jednoduché. Stačí vám k tomu chytrý telefon s připojením k internetu. Stáhněte si aplikaci Bolt z App Store (pro iOS) nebo Google Play (pro Android) a nainstalujte ji do svého telefonu. Po spuštění aplikace klikněte na "Vytvořit účet". Budete vyzváni k zadání vašeho telefonního čísla. Po zadání čísla vám bude zaslána SMS zpráva s ověřovacím kódem. Zadejte tento kód do aplikace. Následně budete vyzváni k zadání vašeho jména a e-mailové adresy (volitelně). Po zadání těchto údajů je váš účet vytvořen a můžete začít aplikaci Bolt ihned používat. Pro objednání jízdy stačí zadat vaši aktuální polohu a cílovou destinaci. Aplikace vám zobrazí cenu jízdy a dostupné typy vozidel. Platbu za jízdu můžete provést hotově nebo platební kartou, kterou si můžete uložit přímo v aplikaci.

bolt aplikace

Zadání jízdy

V aplikaci Bolt si jízdu objednáte snadno a rychle. Po otevření aplikace uvidíte mapu s vaší aktuální polohou. Do pole "Kam to bude?" zadejte cíl vaší cesty. Můžete zadat konkrétní adresu, název firmy nebo vybrat některé z vašich oblíbených míst. Aplikace vám zobrazí odhad ceny jízdy ještě před objednáním. Pokud s cenou souhlasíte, stačí kliknout na "Objednat Bolt". V tu chvíli aplikace začne hledat nejbližšího dostupného řidiče. Během čekání na řidiče vidíte jeho jméno, fotku, hodnocení od ostatních uživatelů a také předpokládaný čas příjezdu. Jakmile řidič dorazí na místo vyzvednutí, aplikace vás na to upozorní notifikací.

Sledování řidiče

Aplikace Bolt klade velký důraz na bezpečnost a to jak pro cestující, tak pro řidiče. Jedním z nástrojů, který k tomu využívá, je sledování řidiče. Tato funkce umožňuje aplikaci v reálném čase sledovat polohu a pohyb řidiče během jízdy. Díky tomu může Bolt rychleji reagovat na případné problémy, jako jsou nehody nebo zpoždění. Sledování řidiče také pomáhá předcházet podvodům a zneužívání aplikace.

Je důležité si uvědomit, že sledování řidiče probíhá pouze během jízdy, kdy je aktivní objednávka. Po jejím dokončení se sledování automaticky vypíná a Bolt nemá přístup k poloze řidiče. Data o poloze jsou navíc šifrována a uchovávána v souladu s platnými zákony o ochraně osobních údajů.

Pro řidiče Bolt představuje sledování především bezpečnostní prvek. V případě nehody nebo jiné krizové situace může aplikace rychle a efektivně poskytnout pomoc. Pro cestující je to zase záruka, že jejich cesta bude probíhat bezpečně a spolehlivě.

Možnosti platby

V aplikaci Bolt si snadno nastavíte preferovaný způsob platby pro vaše jízdy. Ať už preferujete platbu kartou, hotovostí nebo jinými metodami, Bolt vám nabízí flexibilitu a pohodlí.

Platbu kartou můžete jednoduše propojit s vaším Bolt profilem. Stačí zadat údaje o vaší debetní nebo kreditní kartě a ta se uloží pro budoucí platby. Podporujeme karty Visa, Mastercard a Maestro. Po každé jízdě vám bude částka automaticky stržena z karty a obdržíte elektronickou účtenku.

bolt aplikace

Pokud dáváte přednost platbě v hotovosti, i to je v Bolt aplikaci možné. Po objednání jízdy jednoduše zvolte možnost "Hotovost" jako způsob platby. Ujistěte se, že máte dostatek hotovosti v požadované měně, abyste se vyhnuli komplikacím při placení řidiči.

Bolt se neustále snaží rozšiřovat možnosti platby, aby vyhověl potřebám všech uživatelů. V některých městech a zemích proto můžete mít k dispozici i další platební metody, jako jsou mobilní peněženky nebo předplacené Bolt vouchery. Tyto informace naleznete přímo v aplikaci Bolt po zadání cílové destinace.

Hodnocení jízdy

Jízda s Bolt je obvykle bezproblémová, ale co když se něco pokazí? Možná jste měli nepříjemného řidiče, nebo cesta trvala mnohem déle, než se očekávalo. V takových případech je důležité vědět, jak jízdu ohodnotit a případně nahlásit problém.

Srovnání aplikací pro dopravu
Funkce Bolt Uber
Dostupnost v ČR Ano Ano
Kategorie jízd Bolt, Economy, Comfort, Protect UberX, Comfort, Black
Platba kartou Ano Ano
Sdílení jízdy Ano Ano

Po ukončení každé jízdy vám aplikace Bolt nabídne možnost ohodnotit řidiče počtem hvězdiček od jedné do pěti. Pět hvězdiček znamená nejlepší hodnocení. Kromě hvězdiček můžete také vybrat z předdefinovaných důvodů, proč jste s jízdou spokojeni nebo nespokojeni. Pokud si přejete podat podrobnější zprávu, můžete tak učinit v sekci "Podrobnosti". Nezapomeňte, že vaše zpětná vazba je důležitá a pomáhá nám zlepšovat služby Bolt pro všechny.

V případě vážných problémů, jako je například neprofesionální chování řidiče, špatný stav vozidla nebo nesprávně účtovaná jízdné, kontaktujte prosím podporu Bolt.

Bezpečnostní funkce

Bezpečnost je pro Bolt absolutní prioritou, ať už se jedná o jízdu autem, sdílení koloběžky nebo objednávku jídla. Aplikace Bolt je vybavena řadou funkcí, které chrání jak cestující, tak řidiče a kurýry. Před každou jízdou si můžete ověřit identitu řidiče a vozidla díky fotografii a registrační značce. Během jízdy můžete sdílet svou polohu a trasu s přáteli nebo rodinou, aby vždy věděli, kde se nacházíte. V případě nouze je k dispozici tlačítko SOS, které vás okamžitě spojí s linkou 112. Pro zajištění bezpečnosti plateb Bolt ukládá pouze zašifrované údaje o vaší platební kartě a nenutí vás zadávat kód PIN.

bolt aplikace

Bolt také dbá na bezpečnost v rámci komunity. Všichni řidiči a kurýři procházejí před schválením kontrolou totožnosti a trestního rejstříku. Systém hodnocení a recenzí umožňuje uživatelům sdílet své zkušenosti a upozorňovat na případné problémy. Bolt také aktivně spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, aby byla zajištěna bezpečnost všech uživatelů. Bolt neustále pracuje na vylepšování svých bezpečnostních funkcí a zavádí nové technologie, aby byla vaše cesta s Bolt vždy co nejbezpečnější.

Bolt Food doručení jídla

Bolt aplikace se stala synonymem pro rychlou a spolehlivou přepravu po městě, ale věděli jste, že vám Bolt může doručit i jídlo až ke dveřím? Služba Bolt Food rozšiřuje portfolio Bolt aplikace a přináší vám možnost objednat si jídlo z vašich oblíbených restaurací s jednoduchým použitím aplikace Bolt.

Objednání jídla přes Bolt Food je stejně snadné jako objednání jízdy. Stačí otevřít aplikaci Bolt, vybrat si z široké nabídky restaurací ve vašem okolí a objednat si, na co máte chuť. Aplikace vám zobrazí předpokládaný čas doručení a cenu objednávky ještě předtím, než ji potvrdíte. Bolt Food spolupracuje s širokou škálou restaurací, od oblíbených fast foodů až po restaurace s moderní kuchyní. Ať už máte chuť na pizzu, sushi nebo burger, Bolt Food vám doručí jídlo z restaurace, kterou máte rádi.

Bolt Food klade důraz na rychlé a spolehlivé doručení, abyste si mohli vychutnat teplé a čerstvé jídlo v pohodlí domova nebo kanceláře. Sledujte stav vaší objednávky v reálném čase a sledujte, jak se kurýr blíží k vaší adrese.

Dostupnost ve městech

Aplikace Bolt a Bolt Food jsou dostupné ve všech větších městech České republiky, jako je Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Liberec, České Budějovice a Hradec Králové. Služby Bolt a Bolt Food se neustále rozšiřují i do menších měst, aby uspokojily rostoucí poptávku po rychlé, spolehlivé a cenově dostupné přepravě a doručování jídla. Aktuální dostupnost v konkrétním městě si můžete snadno ověřit v aplikaci Bolt nebo na webových stránkách Bolt. Stačí zadat svou polohu a aplikace vám zobrazí, zda jsou služby Bolt a Bolt Food ve vašem okolí dostupné. Pokud Bolt nebo Bolt Food ve vašem městě zatím není k dispozici, nezoufejte! Bolt aktivně pracuje na tom, aby své služby co nejdříve rozšířil do dalších lokalit.

bolt aplikace

Bolt aplikace je jako kapesní teleport, co vás přenese z bodu A do bodu B, aniž byste museli hledat drobné na autobus.

Eliška Dvořáková

Slevy a promo kódy

Bolt aplikace a Bolt Food aplikace jsou super, ale co je ještě lepší? No přece ušetřit na jízdě nebo na jídle! A jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak na slevy a promo kódy.

Sledujte Bolt na sociálních sítích! Facebook, Instagram, tam všude Bolt často sdílí různé akce a promo kódy pro nové i stávající uživatele. Nezapomeňte taky mrknout na jejich blog, kde najdete spoustu užitečných informací a tipů, jak ušetřit.

Doporučte Bolt kamarádovi! Za každého kamaráda, který se zaregistruje přes váš unikátní odkaz a dokončí svou první jízdu, získáte slevu na další jízdu. A váš kamarád taky! Win-win situace, no ne?

Využijte speciální akce! Bolt často nabízí slevy v rámci různých svátků, akcí nebo třeba jen tak pro radost. Sledujte proto pečlivě aplikaci, ať vám nic neunikne. A co se týče Bolt Food, mrkněte na sekci "Restaurace s nabídkami", kde najdete restaurace, které momentálně nabízí slevy na vybraná jídla. Dobrou chuť!

Kontakt na podporu

V aplikaci Bolt se snažíme, aby bylo kontaktování podpory co nejjednodušší. Věříme, že když potřebujete pomoc, neměli byste ztrácet čas hledáním.

Pokud máte problém s jízdou, platbou nebo čímkoli jiným, otevřete aplikaci Bolt a přejděte do sekce "Vaše jízdy". Vyberte jízdu, se kterou potřebujete pomoc, a zobrazí se vám možnost "Získat pomoc". Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy a také možnost kontaktovat náš tým podpory přímo prostřednictvím chatu.

Náš tým podpory je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je připraven vám pomoci v češtině a angličtině. Snažíme se odpovídat na vaše dotazy co nejrychleji a vyřešit váš problém k vaší spokojenosti.

Kromě aplikace Bolt nás můžete kontaktovat i prostřednictvím e-mailu na adrese info@bolt.eu.

Věříme, že otevřená komunikace je klíčem k budování důvěry. Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoli dotazy, připomínkami nebo návrhy.

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: Aplikace

Autor: bozenanemcova

Tagy: bolt aplikace | aplikace bolt