Sto zvířat roztančí i vás!

Sto Zvířat Skladby

Počátky kapely

Kořeny kapely Sto zvířat sahají do roku 1990, kdy se parta kamarádů z pražských Dejvic dala dohromady s touhou hrát ska hudbu. Inspiraci hledali u legendárních The Specials, Madness nebo Bad Manners. První sestava se skládala z Jana Kaliny (zpěv), Petra Ostrouchova (klávesy), Martina Lískovce (basa), Ivana Šobra (kytara) a Michala Němce (bicí). Název Sto zvířat si vypůjčili z pohádky Sto zvířátek a ještě jedno, která v té době bavila jejich děti.

První koncert odehráli v pražském klubu Na Chmelnici a brzy se stali stálicí klubové scény. Jejich energická vystoupení a chytlavé písně s humornými texty si rychle získaly oblibu fanoušků. Sto zvířat se od začátku vymezovali proti tehdejšímu trendu bigbeatových kapel a přinášeli svěží vítr na českou hudební scénu.

Ska a reggae vlivy

Sto zvířat je česká hudební skupina, která vznikla v roce 1990. Kapela je známá svým osobitým stylem, který v sobě mísí prvky ska, reggae, punku a rocku. Právě ska a reggae vlivy jsou pro tvorbu Sto zvířat zásadní a dodávají jejich hudbě charakteristickou energii a pozitivní náladu.

Vlivy ska a reggae jsou patrné především v rytmice skladeb Sto zvířat. Typické offbeatové kytarové akordy a důraz na druhou a čtvrtou dobu dodávají hudbě taneční feeling. Důležitou roli hrají i dechové nástroje, jako je trumpeta, saxofon a trombone, které jsou pro ska a reggae hudbu typické. Tyto nástroje dodávají skladbám Sto zvířat plný a barevný zvuk.

Texty Sto zvířat jsou často humorné a hravé, ale zároveň se dotýkají i vážnějších témat. I v textech je patrný vliv ska a reggae, a to především v důrazu na pozitivní myšlení a životní optimismus.

Sto zvířat patří k nejoblíbenějším českým kapelám a jejich koncerty jsou proslulé svou energií a skvělou atmosférou. Kapela vydala již mnoho alb a odehrála tisíce koncertů po celé České republice i v zahraničí.

Texty plné humoru

Kapela Sto zvířat je známá svými humornými texty, které jsou často plné slovních hříček, nadsázky a absurdního humoru. Jejich písně vyprávějí o běžných životních situacích, ale s nečekaným a vtipným pohledem. Například píseň "Nejkratší cesta" humorně popisuje snahu dostat se z bodu A do bodu B, zatímco "Škola" s nadsázkou glosuje školní léta.

Texty Sto zvířat jsou často založeny na kontrastu mezi vážným tématem a humorným podáním. Písně tak dokáží pobavit, ale zároveň i donutit k zamyšlení. Kapela se nebojí ani kontroverzních témat, ke kterým přistupuje s nadhledem a ironií.

Za humornými texty Sto zvířat stojí především frontman kapely Jan Kalina, který je autorem většiny písní. Jeho texty jsou charakteristické svou hravostí, originalitou a schopností vystihnout absurditu běžného života. Díky svému specifickému humoru si Sto zvířata získala širokou fanouškovskou základnu napříč generacemi.

Nezaměnitelný zpěv Jana Kaliny

Jan Kalina, frontman kapely Sto zvířat, je známý svým nezaměnitelným vokálem, který se stal synonymem pro jejich specifický hudební styl – ska s prvky punku a rocku. Jeho hlas, syrový a energický, perfektně ladí s rytmickými skladbami a vtipnými texty, které si kapela sama píše. Kalina dokáže s lehkostí přecházet od melodického zpěvu k dravému řevu, čímž dodává skladbám Sto zvířat na živosti a dynamice. Jeho hlas je neoddělitelnou součástí ikonických hitů jako "Nikdy nic nebylo", "Škola", "Nejkratší cesta" nebo "Bibost", které zlidověly a na koncertech je zpívá celý sál. Kalina se neomezuje pouze na zpěv, ale na pódiu je i skvělým frontmanem, který si dokáže publikum získat svou energií a humorem. Jeho charisma a nezaměnitelný hlas dělají z koncertů Sto zvířat nezapomenutelný zážitek.

Oblíbené hity Sto zvířat

Kapela Sto zvířat hraje už od roku 1990 a za tu dobu stihla vydat desítky hitů, které zlidověly a dnes už je zpívá kdejaký Čech. Mezi ty nejznámější patří bezesporu songy jako "Škola", "Nikdy nic nebylo", "Nejkratší cesta" nebo "Andělé a démoni". Tyto písně se vyznačují chytlavými melodiemi, vtipnými texty a nezaměnitelným hudebním stylem, který kombinuje prvky ska, reggae, punku a folku.

"Škola" je hymnou všech studentů, kteří se nechtějí učit a raději by dělali cokoliv jiného. "Nikdy nic nebylo" je zase melancholická balada o ztracené lásce a "Nejkratší cesta" je energická pecka, která vás nenechá v klidu. Ať už máte rádi jakýkoliv žánr, u Sto zvířat si určitě přijdete na své. Jejich koncerty jsou legendární a vždycky plné energie.

Kromě výše zmíněných hitů má kapela na kontě i mnoho dalších skvělých skladeb, jako například "Sto roků na to máme", "Černá Dáma", "Lůďa", "Dáma s mobilem" nebo "Jsi moje holka". Sto zvířat je zkrátka kapela, která má co říct a umí to říct zábavnou a chytlavou formou.

Spolupráce s jinými umělci

Kapela Sto zvířat je známá svou otevřeností k hudební spolupráci a na svých albech i koncertech přivítala řadu zajímavých hostů. Mezi nejvýraznější patří bezesporu zpěvačka Dan Bárta, který propůjčil svůj nezaměnitelný hlas skladbě "Nikdy nic nebylo" z alba "Rozmazané děti". Další významnou kolaborací je spojení s kapelou Buty v písni "Jednou ráno" z alba "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" (česká verze). Tato netradiční spolupráce dvou odlišných hudebních světů sklidila u fanoušků i kritiky velký úspěch. Sto zvířat také spolupracovali s Xindlem X, se kterým nazpívali duet "Superpéro" pro jeho album "Hvězdář". Tato energická skladba se stala hitem a potvrdila, že Sto zvířat si rozumí i s mladší generací hudebníků. Kromě zmíněných jmen kapela spolupracovala i s dalšími umělci, jako jsou například Vojtěch Dyk, Lenka Dusilová nebo Roman Holý. Tyto spolupráce dokazují, že Sto zvířat jsou kapelou s širokým hudebním záběrem a otevřenou myslí, která se nebojí experimentovat a hledat nové cesty.

Festivalová stálice

Kapela Sto zvířat je stálicí české hudební scény už více než 30 let. Za tu dobu stihla vydat 12 studiových alb, odehrát tisíce koncertů a získat si srdce fanoušků napříč generacemi. Jejich energické vystoupení a chytlavé písničky s humornými texty z nich dělají stálici letních festivalů.

Sto zvířat kombinuje prvky ska, punku a rocku, čímž vytváří originální a nezaměnitelný zvuk. Jejich texty, často inspirované běžným životem a humornými situacemi, si zpívá celá republika. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Škola", "Nikdy nic nevzdávej", "Lži sex prachy" nebo "Dávej bacha".

Kapela si zakládá na kontaktu s publikem a jejich koncerty jsou proslulé svou energií a zábavou. Není divu, že Sto zvířat patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější kapely pro festivalová vystoupení. Jejich show je zárukou skvělé zábavy a nezapomenutelného zážitku pro fanoušky všech věkových kategorií.

Nová tvorba a koncerty

Kapela Sto zvířat, známá svým osobitým ska-punkovým stylem a vtipnými texty, nezahálí ani po více než třech dekádách na scéně. Stále aktivně koncertuje a pravidelně obohacuje svou diskografii o nové skladby. Fanoušci se tak mohou těšit na energická vystoupení plná starých hitů jako "Nejkratší cesta", "Škola" nebo "Nikdy nic nevzdávej", ale i na ochutnávky z posledních alb. Sto zvířat si drží svůj charakteristický zvuk, ale nebojí se experimentovat a do své hudby vnášet nové prvky.

Koncerty Sto zvířat jsou proslulé svou nakažlivou energií a interakcí s publikem. Kapela si zakládá na tom, aby si každý koncert užil naplno, ať už je to malý klubový koncert nebo vystoupení na velkém festivalu. Frontman Jan Kalina je známý svým humorem a schopností strhnout publikum do víru tance a zábavy. Sledovat Sto zvířat naživo je zkrátka zážitek, na který se nezapomíná.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: bozenanemcova

Tagy: sto zvířat skladby | skladby české hudební skupiny sto zvířat